.
Витрачено на медичне обладнання - 6 781 582 грн.

Новини

"Допоможіть найменшим зробити перший подих" - інтерв'ю з неонатологом

"Допоможіть найменшим зробити перший подих" - інтерв'ю з неонатологом

20 листопада 2015, 12:13

Цього року телеканал "Інтер" проводить збір коштів для придбання апарату для підтримки дихання новонароджених для столичного Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України. Ми попросили доктора медичних наук, професора, заступника директора з перинатальної медицини ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України", президента Всеукраїнської громадської організації "Асоціація неонатологів України" Тетяну Костянтинівну Знаменську розповісти нам докладніше про апарат, на який ми збираємо кошти.

- Тетяно Костянтинівно, у чому необхідність, цінність, переваги даного дихального апарату?

- Ці апарати допомагають не лише забезпечити дитині необхідний дихальний процес, але і не травмують вразливі легені малюка інтубаційною трубкою. Не дають можливості розвинутися вентилятор-асоційованій пневмонії, допомагають уникнути інфекції. Такі апарати - стандарт, норма відділень інтенсивної терапії новонароджених. Розвиток інтенсивної неонатології та в цілому всієї медицини призводить і до розвитку підходів до лікування. Зараз стандартом їхнього ведення є саме неінвазивні методи дихальної підтримки передчасно народжених дітей (noninvasive - термін використовується для характеристики методів дослідження або лікування, під час яких на шкіру не чиниться ніякого впливу за допомогою голок або різних хірургічних інструментів).

- Наскільки гостро стоїть проблема нестачі апаратів штучного дихання для новонароджених в Україні?

- У нашому інституті - катастрофічний брак дихальної апаратури, а про сервіс обладнання ми навіть не говоримо.
Згідно з доказовою медициною саме розвиток неінвазивних методів дихальної підтримки новонароджених сприяє зменшенню частоти формування хронічних захворювань легенів, знижує число баротравм та інфекцій, асоційованих з тривалою вентиляцією легенів. Це здійснюється даним класом апаратури.

- Чи вірно ми розуміємо, що один такий апарат допоможе вижити одноразово одному малюкові? І за фактом нестача такого обладнання набагато вища?

- Один апарат - одна дитина, причому тривалість його використання залежить тільки від стану здоров'я дитини. Це може бути тиждень, а в разі екстремально недоношеної дитини менше 1000 г - і до двох місяців. Тому стандартом комплектування зарубіжних клінік третього рівня є одне місце інтенсивної терапії - один апарат для всіх видів вентиляційної підтримки. Є нагальна потреба централізованих державних поставок обладнання відповідних класів у рододопоміжні установи. І подальший його сервіс. Багато апаратів потребують своєчасної зміни фільтрів та інших витратних матеріалів, без яких електроніка обладнання просто не дасть дозволу на продовження роботи.

- Розкажіть, будь ласка, про результати використання апарату краніоцеребральної гіпотермії, який ми усі разом придбали торік.

- Результати - діти вийшли з важкої асфіксії (брак кисню) без неврологічного дефіциту (пошкодження головного мозку). Це - якість життя дитини, сім'ї, це повноцінний громадянин. В Україні таких апаратів - одиниці. Прекрасно, що в установі, де сконцентровані найбільш важкі жінки, для яких це останній шанс отримати дитину, нарешті з'явилося таке обладнання!

Привести приклади? Вони зайві. Кожен випадок індивідуальний. Кожній матері дорога її дитина. Недарма в інституті працює група перинатальних психологів.

Наш Інститут дійсно концентрує найважчих жінок. Це важка екстрагенітальна патологія: вроджені та набуті вади серця, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, онкологічні хворі. Велику частину займають жінки з акушерськими проблемами - невиношування вагітності, важкі гестози, інфекції. Також інститут концентрує вагітних, у яких при ультразвуковому дослідженні виявлені вади розвитку у дитини - пороки серця, розвитку нервової системи, шлунково-кишкового тракту. Таким дітям треба своєчасно надати хірургічну допомогу.

Допомога

Благодійна організація «ІНТЕР»-Дітям» Філія АТ «Укрексімбанк» в м. Києві Рахунок (IBAN) UA533223130000026006000026416 МФО 322313 ЄДРПО 38062634